Natūralaus Kieto Muilo Privalumai

Natūralaus kieto muilo privalumai

Ar kada nors domėjotės savo kasdien naudojamo komercinės gamybos muilo ingredientų sąrašu? Jei ne, nustebsite sužinoję, kiek daug jums dar niekada negirdėtų ir nežinomų cheminių medžiagų yra jūsų muilo sudėtyje – ir dalis jų gali būti labai šiurkščios, dirginančios bei darančios neigiamą poveikį aplinkai.

Kadangi mūsų odą nuolat veikia neigiami aplinkos veiksniai, tokie kaip tarša, toksinai, cheminės ir kitokio pobūdžio medžiagos, labai svarbu pasirinkti ir naudoti natūralų kietą muilą, kuris nedirgintų odos, padėtų ją nuraminti, pašalintų susikaupusius nešvarumus ir riebalus bei kartu suteiktų jai būtinų maistingų medžiagų.

Rankų darbo natūralaus muilo nauda

Natūralaus muilo nauda neapsiriboja vien tik efektyviu nešvarumų nuo odos pašalinimu ir labai maloniais natūralių gamtos mums suteikiamų ingredientų kvapais. Rankų darbo natūralaus muilo nauda yra gerokai platesnė.

Jokių cheminių ir sintetinių medžiagų

Šiuolaikinėje rinkoje yra labai nedaug tikro muilo. Didelė dalis komercinės gamybos muilų (tiek skystų, tiek kietų) gaminami iš sintetinių ingredientų, įskaitant ftalatus, parabenus, naftos chemines medžiagas ir kt., kurie sausina ir dirgina mūsų odą. Į tokias priemones dažnai dedami ir aliejai bei sviestai, bet paprastai jie būna labai rafinuoti, todėl nebetenka savo svarbiausių savybių. Tuo tarpu nerafinuoti pirmojo spaudimo natūralūs augaliniai aliejai ir sviestai gaminant muilą reikalauja daug daugiau darbo ir pastangų, tačiau kartu jie išsaugo visas naudingąsias savybes.

Taigi, kodėl turėtumėte rinktis prausimosi priemones, kuriose yra daug konservantų, padedančių joms ilgiau galioti, medžiagų, kurios didina putojimą, ar kitų cheminių ingredientų, kurie dirgina ir sausina jūsų odą? Natūralaus muilo sudėtyje nėra jokių sintetinių medžiagų, dirbtinių kvapiklių ir dažiklių, jokių sintetinių konservantų ar kitų kenksmingų ingredientų. Todėl natūralus muilas yra švelnus ir saugus mūsų odai, jos neišsausina ir nedirgina.

Tik natūralūs ingredientai

Natūralus rankų darbo kietas muilas gaminamas tik iš natūralių ingredientų. „Baltic Shea“ rankų darbo muilo sudėtyje naudojamos tik gamtoje randamos natūralios medžiagos, tokios kaip taukmedžio sviestas, alyvuogių, kokosų ar saulėgrąžų aliejus, įvairūs eteriniai aliejai ir kiti natūralūs ingredientai. Todėl kiekviename muilo gabalėlyje yra tik išskirtinės maistingosios medžiagos, kurios puoselėja odą ir nekenkia aplinkai.

Ekologiški pirmojo spaudimo ir nerafinuoti aliejai bei sviestai išsaugo daug daugiau juose esančių maistinių medžiagų, o natūralūs eteriniai aliejai, džiovinti lapeliai ir kiti gamtos mums suteikiami ingredientai užtikrina puikią tekstūrą, švelnų šveitimą, aromaterapines savybes ir suteikia natūralią spalvą.

Pasižymi drėkinančiomis savybėmis

Vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad visi muilai sausina odą, pašalindami nuo jos natūralius riebalus, tačiau tokį įsitikinimą lemia tai, kad didžioji dalis komercinių muilų iš tikrųjų nėra tikri muilai, todėl nepasižymi drėkinančiomis savybėmis, skirtingai nei natūralus muilas.

Natūralūs muilai gaminami iš augalinių aliejų ir sviestų – grynų ingredientų, kuriuos mums dovanoja pati gamta, todėl jie pasižymi stipriomis drėkinamosiomis savybėmis. Be to, natūralus muilas išlaiko natūralų gliceriną, kuris susidaro muilo gamybos procese.

Glicerinas drėkina odą, turi puikių odą minkštinančių savybių, iš oro į odą pritraukia papildomą drėgmę, užtikrina normalią ląstelių regeneraciją, sukuria apsauginį drėkinamąjį sluoksnį, ramina odą ir kartu stiprina apsauginį odos barjerą. Tačiau iš komercinių muilų sudėties glicerinas būna pašalinamas, nes dėl glicerino pertekliaus sutrumpėja muilo galiojimo laikas, o gamintojai siekia jį panaudoti brangesnėms grožio priežiūros priemonėms, pvz., drėkinantiems serumams, toneriams ar kt., kurių prireikia po to, kai pasitelkiame muilą be glicerino. Taigi, skirtingai nei muilas be glicerino, kuris sausina ir dirgina odą, natūralus rankų darbo muilas, kurio sudėtyje išsaugomas glicerinas, ne tik efektyviai drėkina odą, bet ir labiau putoja.

Padeda išsaugoti sveiką odą

Nors odos tipai ir odos būklės skiriasi, akivaizdu viena – tai, kokias odos priežiūros priemones mes kasdien naudojame, turi tiesioginės įtakos odos būklei, jos sveikatai ir išvaizdai. Dažnai naudodami netinkamas odos priežiūros priemones, įskaitant ir komercinius muilus, kurių sudėtyje yra odą dirginančių cheminių medžiagų, žmonės susiduria su padidėjusiu odos jautrumu ir alerginėmis reakcijomis.

Tuo tarpu natūralus muilas padeda nuraminti įvairių tipų odą, sumažina jos sausumą ir niežulį, gali padėti sumažinti tokių odos ligų, kaip aknė, egzema ar psoriazė, simptomus. Taigi, jei iki šiol jūsų naudoti muilai dirgino ir sausino odą, paprasčiausiai išbandykite natūralų rankų darbo kietą muilą.

Pavyzdžiui, jei jūsų oda yra riebi, galite naudoti natūralų muilą su citrinžole, kurio sudėtyje yra ir kokosų, alyvuogių ir saulėgrąžų aliejaus, taukmedžio sviesto ir rozmarino eterinio aliejaus, padedančio lengviau atverti odos poras, išvalyti odą ir ją atgaivinti. Jei jūsų oda yra mišri, į kasdienę odos priežiūrą galite įtraukti ir kedro natūralų muilą, kuriame be kita ko yra ir taukmedžio sviesto bei eglės spyglių eterinio aliejaus, kuris suteikia ypatingą kvapą. Šis muilas padeda efektyviai išvalyti į riebumą linkusią odą, švelniai eksfolijuoja ir pašalina riebalų perteklių bei nešvarumus.

Įprastai odos priežiūrai galima naudoti ir rankų darbo muilą su levandomis, kuriame yra ir ultramarinas, kraujažolė, jau minėti augaliniai aliejai, taukmedžio sviestas ir kiti odai naudingi ingredientai. O dėl muilo sudėtyje esančios kraujažolės, jis gali puikiai tikti ir aknės pažeistai odai.

Gausiai putoja

Dauguma žmonių muilo valomąsias savybes yra linkę sieti su jo gausiu putojimu, tačiau tai neturi nieko bendra su muilo efektyvumu. Ne gana to, komercinių muilų gausus putojimas yra nulemtas sintetinių medžiagų, kurios paprastai būna šalutiniai naftos produktai, ir sausina odą.

Laimei, natūraliam kietam muilui nereikia jokių sintetinių medžiagų, kad jis gausiai putotų ir efektyviai nuo odos pašalintų riebalus ir nešvarumus. Be to, prie gausesnių natūralaus muilo išskiriamų putų, kurios pasižymi kreminiu šilkiniu pojūčiu, prisideda ir tokie ingredientai, kaip kokosų aliejus ar muilo sudėtyje išlikęs glicerinas.

Pasižymi aromaterapiniu poveikiu

Kadangi natūralus rankų darbo muilas gaminamas iš grynų eterinių aliejų, jis turi ir stiprų aromaterapinį poveikį. Aromaterapija padeda sumažinti stresą ir lengviau atsipalaiduoti. Ir tai nėra tas pats, kas mėgautis įvairiais dirbtiniais kvapikliais, kurie nepasižymi jokia terapine nauda. Tik natūralūs eteriniai aliejai skatina neurocheminių medžiagų, kurios gali pagerinti mūsų fizinę ir psichologinę savijautą, išsiskyrimą smegenyse.

Ekonomiškesnis pasirinkimas

Nors iš pirmo žvilgsnio didesnė rankų darbo natūralaus muilo kaina gali išgąsdinti kai kuriuos vartotojus, kurie iki tol buvo pratę rinktis komercinius muilus, iš tikrųjų kietas natūralus muilas yra gerokai ekonomiškesnis pasirinkimas.

Tam, kad komercinis muilas ilgiau galiotų, iš jo pašalinamas glicerinas ir jame nenaudojami papildomi riebumo suteikiantys natūralūs aliejai, tačiau tai nulemia muilo sausinantį poveikį. Būtent dėl šios priežasties, naudojant tokį muilą, tenka pasitelkti daug papildomų odai drėkinti skirtų priemonių, kartu siekiant odą nuraminti, nes po prausimosi tokiu muilu dėl jame esančių sintetinių ingredientų oda būna sudirgusi.

Tačiau kasdien naudojant natūralų muilą, kuris pasižymi stipriomis drėkinančiomis savybėmis, nebereikia naudoti daugybės skirtingų odos priežiūros priemonių, padedančių atkurti odos drėgmės balansą ir apsaugoti ją nuo išsausėjimo ir sudirgimo. Be to, naudodami natūralų muilą, žinote, kad aprūpinate savo odą įvairiomis naudingomis medžiagomis, nes tokių muilų sudėtyje naudojami tik kokybiški, ekologiški ir natūralūs ingredientai, o malonų ir atpalaiduojantį kvapą suteikia ne dirbtiniai kvapikliai, o natūralūs eteriniai aliejai.

Tausoja aplinką

Daugelis komercinių grožio priežiūros produktų, kurių sudėtyje yra dideli kiekiai sintetinių medžiagų, daro didelį neigiamą poveikį ne tik mūsų odai, plaukams ir organizmui, bet ir mus supančiai aplinkai, nes nemaža dalis cheminių medžiagų natūraliai nesuyra. Jos patenka į vandens sistemas, o iš ten – tiesiai į gamtą, kur daro didžiulę žalą augalijai ir gyvūnijai.

Natūralūs muilai gaminami tik iš ekologiškų ir biologiškai suyrančių ingredientų, todėl, renkantis natūralų muilą, sumažinamas neigiamas poveikis aplinkai ir tausojami neatsinaujinantys ištekliai. Be to, rankų darbo natūralaus muilo įpakavimui naudojamos ekologiškos ir perdirbamos medžiagos, reikšmingai sumažinant į aplinką patenkančio plastiko kiekį.

Rinkitės natūralų rankų darbo muilą

Jau sužinojote, kad komercinio ir natūralaus muilo gabalėlis yra dvi visiškai skirtingos priemonės, kurios skiriasi tiek savo sudėtimi ar poveikiu aplinkai, tiek nauda odai ir bendrai sveikatai.

Mūsų siūlomi „Baltic Shea“ natūralūs rankų darbo muilai yra pagaminti tik iš ekologiškų ingredientų – pradedant natūraliais aliejais ar sviestais ir baigiant grynais eteriniais aliejais. Jie padeda puoselėti odą, tausoja aplinką ir turi labai malonų kvapą. Vos vienas natūralaus muilo gabalėlis – tarsi natūralios gamtos prisilietimas, gali padėti jums iš naujo pamilti gamtą ir pradėti labiau vertinti jos dovanas!

Baltic Shea - Natūralus Muilas ir Kosmetika - Muilo privalumai
Baltic Shea - Natūralus Muilas ir Kosmetika - Muilo privalumai
 Baltic Shea - Natūralus Muilas ir Kosmetika - Nauda ir ekologija
 Baltic Shea - Natūralus Muilas ir Kosmetika - Nauda ir ekologija

Kiti Straipsniai