Sviestmedžio Sviestas Plaukams

3 Būdai panaudoti sviestmedžio sviestą (Shea Butter) plaukams

Kadangi sviestmedžio svieste yra gausu Vitaminų A ir E, šis sviestas dažniausiai naudojamas natūraliam plaukų augimo skatinimui ir išsausėjusio plauko atgaivinimui. Būtent šis sviestas natūraliai suteikia blizgesio ir drėkina, tiek odą, tiek plaukus ir yra natūralumą skatinančių žmonių pirmas pasirinkimas plaukams ir odai.

blonde haired woman in black top surrounded by tall plants
blonde haired woman in black top surrounded by tall plants
Kas Yra sviestmedžio sviestas?

Sviestmedžio sviestas yra gaminamas iš vidurio ir centrinėje Afrikoje augančių medžių sėklų, jas natūraliai skrudinant ir vėliau apdorojant vandeniu. Sviestas naudojamas, kaip natūrali medžiaga, tiek maisto gaminime, tiek apsaugai nuo saulės, šalčio ar kaip kosmetikos priemonė. Natūralų ir kokybišką sviestmedžio sviestą galima atskirti iš gelsvo atspalvio ir švelnaus dūmo aromato, mat toks sviestas turi daugiausiai išsaugotų vitaminų ir gali suteikti daugiausiai naudos.

Šiame straipsnyje pateikti 5 būdai, kaip taukmedžio sviestą naudoti plaukų priežiūrai tiek vyrams, tiek moterims.

1. Apsauga nuo saulės

 

Saulės spinduliai pagreitina plaukų skilinėjimą ir išsausėjimą. Sviestmedžio sviestas yra vienas iš natūralių medžiagų turinčių apsaugos nuo saulės poveikį (6-10 SPF)

 Prieš pradedant saulėtą vasaros dieną, rekomenduojama mažą gabalėlį taukmedžio sviesto ištirpinti ir įtrinti į plaukus. Taip pat, taukmedžio sviestą galima maišyti su kasdieniniu plaukų kondicionieriumi.

2. Išsausėjusiai galvos odai

Sviestmedžio sviestas turi gerųjų riebalų, kurie natūraliai apsaugo galvos odą, ją drėkina ir svarbiausia – neužkemša odos porų. Būtent dėl šių savybių sviestmedžio sviestas yra naudojamas kovai su išsausėjusia galvos oda ir pleiskanomis.

Norint efektyviai panaudoti sviestmedžio sviestą, rekomenduojama jį ištirpinti dubenėlyje virš verdančio vandens garų. Sviestui ištirpus, reikėtų luktelti, kad skystis šiek tiek atvėstų ir tuomet, suskirsčius šlapius plaukus į dalis galima pirštų galiukais švelniai skystį įmasažuoti į galvos odą.

3. Nusilpusiems ir slenkantiems plaukams

Natūralios gydomosios savybės ir gerieji riebalai suteikia plaukams būtinųjų medžiagų, kurios skatina plauko augimą ir bendrai pagerina galvos odos būseną. Naudojamas sviestas ilgainiui gali sumažinti plaukų slinkimą, juos padaryti stipresnius ir storesnius.

 Sviestmedžio sviestą galima taip pat maišyti, su kitais baziniais produktais, tokias kaip: kokosų, avokadų, alyvuogių aliejais. Namų sąlygomis galima pasidaryti aukščiausios rūšies aliejų mišinį, kurį vertėtų įmasažuoti į galvos odą arba plaukų galiukus.

Natūralus plaukų kondicionieriaus receptas


- 2 šaukštai Kokosų aliejaus

- 1 šaukštas Sviestmedžio sviesto

- 1 šaukštas Argano arba Simondsijų (Jojoba) aliejaus

- Keli lašeliai Jūsų mėgstamo eterinio aliejaus (Čiobrelis, Levanda, Pipirmetė)

Pirmas žingsnis:
Panašiai kaip matėme viršuje – ištirpinkite kokosų aliejų kartu su taukmedžio sviestu dubenėlyje virš verdančio vandens.

Antras žingsnis:
Leiskite mišiniui atvėsti iki kambario temperatūros ir sumaišykite Argano aliejų, taip pat įlašinkite ir eterinius aliejus.

Trečias žingsnis:
Jeigu to reikia, perpilkite aliejus į didesnį dubenį, mat sekantis žingsnis bus masę maišyti, kol ji įgaus kreminę tekstūrą. Būtent taip mišinį bus galima lengviau ir tolygiai įmasažuoti į plaukus.

Ketvirtas žingsnis:
Mišinį įmasažuokite į sausus plaukus ir šukuokite su šukomis, kol mišinys tolygiai pasiskirstys. Palaukite apie 30 minučių ir plaukus išplaukite įprastu būdu.

Kiti Straipsniai